Brand in kamer van Hotel & Restaurant Infinity

Getting your Trinity Audio player ready...

ZWOLLE – Bij Hotel & Restaurant Infinity aan de Lichtmisweg is zaterdagavond brand ontstaan in één van de hotelkamers. De Staphorster brandweer kreeg om 22:19 uur de oproep voor een brand bij de voormalige watertoren. Twee minuten later werd opgeschaald naar middelbrand en werden de brandweerkorpsen van Hasselt en Nieuwleusen ter assistentie opgeroepen.

Op de 8e verdieping was in een badkamer van een hotelkamer brand ontstaan wat gepaard ging met flinke rookontwikkeling. De rook krulden uit het pand en verspreidde zich door het complex. De 32 hotelgasten werden door het personeel geëvacueerd terwijl ondertussen een medewerker probeerde de brand nog te blussen. Hierbij liep het personeelslid rookinhalatie op en werd na een controle in een ambulance uit voorzorg overgebracht naar het ziekenhuis. De brandweer wist uiteindelijk het vuur te doven en hebben een controle gedaan op eventuele doorslag. Hiervan was uiteindelijk geen sprake.

De brandweer heeft de verdiepingen geventileerd met een overdrukventilator om zo de rook uit het pand te krijgen. Na grondig overleg met de eigenaar, verzekeraar en brandweer werd besloten vanwege de penetrante lucht die in het pand hangt om voor deze nacht de hotelgasten elders onder te brengen. De oorzaak van de brand lijkt door eerdere werkzaamheden in de badkamer zijn te ontstaan. Mogelijk komt daar nog een onderzoek naar vanuit de verzekeringsmaatschappij.